ul.Zeusa 43 | 72-006 Mierzyn | tel: 887117799 | e-mail: machalskak6@gmail.com

Kiedy zaczyna się zdrowienie 0
Gdzie zaczyna się zdrowienie

Okres pooperacyjny dla pacjenta jest najbardziej wrażliwym momentem drogi do zdrowia czy szczęścia. 

Związany jest z bólem i powszechnie występującym obrzękiem pooperacyjnym a ostatecznie z bliznami, które po zabiegu nam pozostają. 

Walka z bólem w obecnych czasach to podstawa,   medycyna radzi sobie z nim bardzo dobrze. Problemem staje się obrzęk, który  występuje w pierwszych dniach po zabiegu i momo, że wywołuje u nas dyskomfort to możemy liczyć na to,że ustąpi między 10 -14 dobą od zabiegu.

Najdłużej borykamy się z powstałymi bliznami pooperacyjnymi - ale czy medycyna nic z tym nie jest w stanie zrobić ? nie mam tu na myśli terapii laserowych a raczej zapobieganie przerostowi blizn.  W obecnych czasach wiemy o powstawaniu blizn coraz więcej, znamy mechanizm ich powstawania więc możemy im zapoboegać. Dlaczego to takie ważne ? blizny mogą być wypukłe, przerostowe  stanowić mogą nie tylko problem estetyczny ale mogą być poprostu bolesne, tkliwe, ciągnące  - mogą być przyczyną dyskomfortu na długie lata.

Profilaktykę blizn rozpoczynamy natychmiast po wygojeniu się rany (cięcia), za taki moment uznajemy odpadnięcie strupka.

Terapia może polegać na metodach manualnego masażu,stosowania maści, kremów oraz skutecznym rozwiązaniem okazuje się połączenie opatrunków silikonowych z odzieżą uciskową.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl